Toneless jsou pop-rocková kapela, která existuje od roku 2004. Zakládající členové - Filip a Matěj se poprvé potkali na střední škole. Po několika vystoupeních na školních akcích začali skládat a nahrávat vlastní písničky. O rok později se přihlásili do soutěže CocaCola PopStar se čtyřmi songy, později k nim přidali dalších sedm a všechny vydali jako demo Goodbye.

S nahrávkou obešli rádia, časopisy a vydavatelství. Dva singly se chytily v hitparádě rádia Expres, kluci začali hrát koncerty s celou kapelou a dostali od časopisu Filter ocenění Objev roku za rok 2005. Ve stejné době podepsali se Sony/BMG smlouvu na desku Shine & Sing, která vyšla v září 2006. V zimě natočili videoklip k singlu Closer To Sun a na jaře 2007 spolupracovali na soundtracku k filmu Pusinky, který připravoval Jan P. Muchow.

Poslední deska, We've Got no Friends, vyšla v lednu 2009. Desky se tentokrát chopili Toneless sami a celá produkce je tak jejich vlastní dílo. Celou desku Toneless nabízejí ke stažení zdarma na svých internetových stránkách - zapojili se taky do projektu Music For Help, který stažením alba DMSkou zprostředkovává pomoc neziskovým nadacím.

Kluci nezaháleli a aktivně se věnovali i hudbě mimo Toneless - nahráli, mixovali a produkovali, mimo jiné, i poslední CD Michaela Foreta - Uvnitř.

Na jaře roku 2010 byl vypuštěn nový DIY klip ke skladbě No One Ever Cared About You.

-----------------

Toneless are a young band from Prague, which started off in 2004 as a group of classmates. A year later, they recorded their songs and took part in the CocaCola Popstar contest, soon releasing their first demo Goodbye. Toneless have caused a huge buzz with this demo, attracting attention of radio stations, critics and labels. They were awarded Discovery of the Year 2005 by the magazine Filter. In the same time, they signed a deal with Sony/BMG releasing their debut album Shine & Sing in 2006. In 2007 the band makes its first video for the single Closer to Sun. Toneless also take part in Jan P. Muchow's soundtrack for the Czech road movie Pusinky. The 2nd record We've Got No Friends was produced, recorded and released by the band itself in spring 2009. Toneless have put this record out to their fans for free. They were also involved in the project Music for Help, which enabled fans to download records by sending money to non-profit organizations. Toneless have also gotten into producing. They recorded and produced the latest record of Michael Foret and are also working on his upcoming CD. Besides that, part of the band works on composing film soundtracks. In 2010, the band shoots a new video for the song No One Ever Cared About You. The guys are currently focused on preparing new songs & videos, and most of all enjoying playing live!